Turnieje Piłkarskie Dla Dzieci

Turnieje Piłkarskie Dla Dzieci

wtorek, 31 lipca 2018

Widziałem w nim i wciąż widzę super piłkarza. Dumny ojciec i syn bohater [WYWIAD]


Wyjątkowa pomeczowa rozmowa z ojcem i synem, o – tej – bramce i nie tylko. W rolach głównych gracz zabrzańskiego Górnika – Smuga junior (Daniel) i Smuga senior (ojciec Daniela, Adam).

Wywiad dostępny na stronie mlodziezowyfutbol.pl/

15-latek z GKS-u Tychy na testach w Southampton!


Ostatnio Łukasz Bejger trafił do Manchesteru United, a teraz kolejny utalentowany zawodnik z rocznika 2002 będzie miał szansę na pokazanie swoich umiejętności na Wyspach Brytyjskich. Na testach w Southampton przebywa 15-letni Jan Biegański.

Tekst dostępny na stronie mlodziezowyfutbol.pl/

niedziela, 29 lipca 2018

Przedsmak prawdziwej piłki, czyli wchodzimy na duże boisko



Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej ogłosił już rywali, z którymi zmierzymy się w I Lidze Wojewódzkiej, w kategorii Młodzika młodszego. Kończy się pewien piłkarski etap orlikowych rozgrywek i wkraczamy na kolejny level. Tym razem już nie jako wsparcie starszych kolegów, a jako Młodzik z krwi i kości. ;)

Tekst dostępny na stronie tatapilkarza.pl/

czwartek, 26 lipca 2018

Przegrany mecz


Wyobraźmy sobie sytuację, że nasze dzieci jako drużyna wygrywają pięć meczów pod rząd, ogólnie jest tendencja wzrostowa i wszyscy płyną na fali sukcesu. Zbliża się kolejne spotkanie. Ważne nie tyle nawet punktowo, w rozgrywkach, co ważne mentalnie. Czyli na przykład gramy z drużyną istotną dla nas z powodu, powiedzmy, wcześniejszych konfliktów czy jakichś chorych ambicji, czy może są to derby, a może tatuś kiedyś był piłkarzem, grał z tą drużyną i zawsze przegrywał, a teraz nóżkami syna chciałby wygrać ten mecz, żeby móc sobie powiedzieć: „nie, no, wygraliśmy!”. Mecz się zbliża, termin nieuchronnie nadchodzi, no ale oczywiście my jesteśmy na fali wznoszącej, wierzymy, że nic nas nie powstrzyma, wcześniejszych pięć drużyn nie zdołało, więc ta szósta również tego nie zrobi. No i co?

Tekst dostępny na stronie familyfootball.pl/blog/

Jak zadbać o rozwój dzieci podczas… turnieju!


Po co zabierasz dzieci na turnieje i mecze? Po to żeby wygrać? Żeby pochwalić się kolejnym pucharem? Oczywiście, że nie… To jest bardzo przyjemny „efekt uboczny” naszej pracy, jednak na turnieje i mecze jeździmy po to, by się rozwijać! Mecz jest sprawdzianem naszych umiejętności i pracy, którą wykonaliśmy na treningach. Dzieci jadą oczywiście na turniej po to, by wygrać i nie możesz im mówić, że jest to nieważne. Ty jednak masz inne priorytety…
Musisz pamiętać, że dla trenera najważniejszy powinien być rozwój dzieci, poprawa gry i ciągła nauka! Nie tylko na treningu, ale także podczas turniejów i każdego meczu. Co zrobić, aby udział w turnieju rozwijał naszych podopiecznych? Przygotowałem listę 8 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę.

Tekst autorstwa Jakuba Śpiegowskiego dostępny na stronie pilkanoznadladzieci.pl/

Po co jeździmy z najmłodszymi piłkarzami na turnieje?


Po co jeździmy z najmłodszymi piłkarzami na turnieje? Czy tylko po to, by wygrać? Czy to powinien być główny cel trenera? Czy tytuły mistrzowskie, medale, puchary i prestiż (uznanie) są najważniejsze? Oczywiście, że nie… to tylko pytania retoryczne.
Po co więc bierzemy udział w rozgrywkach? Po co zgłaszamy się na turnieje z 6-, 7- czy 8-latkami? A coraz częściej nawet z 5-latkami. Świadomość celów jest niezwykle ważna, ponieważ warunkuje zachowania trenera.
Tekst autorstwa Jakuba Śpiegowskiego dostępny na stronie pilkanoznadladzieci.pl/

środa, 25 lipca 2018

V Mazury Szczytno CUP - rocznik 2004, 2006 - Szczytno

Kategoria wiekowa: rocznik 2004, 2006
Termin:
10 sierpnia 2018 (piątek) - rocznik 2004
11 sierpnia 2018 (sobota) - rocznik 2006

Miejsce: Szczytno - Stadion Miejski, ul. Śląska 10
Organizator: Klub Piłkarski SKS Szczytno 

Zgłoszenia: jurri88@poczta.onet.pl   tel.607 510 209

Inne informacje:
- wpisowe 100 zł.

niedziela, 22 lipca 2018

Narodowy plan rozwoju młodzieży – brakujący element

Puste postulaty, frazesy, wyświechtane zwroty i dreptanie w miejscu. Tak mniej więcej od kilkunastu lat wygląda dyskusja w naszym kraju dotycząca zmian szkolenia młodzieży w polskim futbolu. Na dobrą sprawę nie ma winnych i jednocześnie winni są wszyscy, wszyscy, tylko nie związek, nie klub, ani nie akademia.


Polski Związek Piłki Nożnej wypracował tzw. Narodowy Model Gry, stworzył rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów oraz system premiowania klubów za wystawianie swojej młodzieży, pod nazwą Pro Junior System. Kroki te mają zmierzać do poprawy obecnego stanu rzeczy, ale czy tak się w istocie dzieje? Gdzie, w piłce seniorskiej, są dziś ci, których objęto tymi projektami? Może to zbyt krótki czas, by to oceniać? A może to wciąż za mało i brakuje jeszcze jednego elementu całej tej układanki?
Tekst dostępny na stronie mlodziezowyfutbol.pl/

W Polsce nadal istnieją bariery, które blokują piłkarski rozwój u dzieci i młodzieży


Stowarzyszenie Szkółek i Akademii Piłkarskich PASS jest młodym podmiotem na sportowej mapie Polski, ale posiadającym konkretne plany i pomysły, które dotyczą piłkarskiej młodzieży. Dziś w Warszawie odbyła się konferencja, będąca sprawozdaniem raportu, który dotyczy szans i zagrożeń rozwoju dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w Polsce.

Tekst dostępny na stronie przegladsportowy.pl/

WIARA W SIEBIE I SWOJE MOŻLIWOŚCI JAKO PRIORYTET W PRACY Z DZIEĆMI

Dobry sportowiec zna swoje mocne i słabe strony. Potrafi też sam sobie zaufać.
Zresztą dotyczy to każdej innej profesji czy roli, jaką przychodzi nam pełnić. Przede wszystkim jednak, dotyczy to…nas jako ludzi. Największy talent może okazać się “do niczego”, jeśli człowiek nie wierzy w swoje możliwości.
Dlatego jednym z najważniejszych zadań trenerów i rodziców jest nauczyć dzieci wiary w siebie! Rozwinąć w nich poczucie pewności siebie nie tylko w sporcie, ale przede wszystkim w życiu. A sport jest świetnym narzędziem ku temu.

Tekst dostępny w całości na stronie mlodyzawodnik.pl/

sobota, 21 lipca 2018

Wykrwawiał się czekając na amputację. Wrócił do piłki i ma własny klub


Jan Stolarski ma 22 lata i kilkanaście miesięcy temu wydawało się, że będzie potrzebował protezy nogi. Wrócił jednak do piłki, jest założycielem, prezesem, trenerem i piłkarzem Rozwoju Warszawa, w którym pomaga innym graczom w powrocie do sportu.

Wywiad z Janem Stolarskim dostępny na stronie przegladsportowy.pl/

wtorek, 17 lipca 2018

Szkolenie dzieci i młodzieży w polskich klubach – przykład Zagłębia Lubin.

Prawidłowe szkolenie dzieci i młodzieży jest najważniejszym elementem sukcesu sportowego. To dzięki odpowiednio wychowanym piłkarzom kluby piłkarskie święcą sukcesy. Niestety w Polsce szkolenie młodych piłkarzy przez wiele lat kulało, ale w ostatnim czasie widzę spory postęp w tej dziedzinie.

Artykuł dostępny na stronie aboutfootball.pl/

Etihad Campus. Za drzwiami fabryki marzeń

Etihad Campus ma coś, czego nie mają inne akademie. Będąc w Manchesterze miałem okazję zajrzeć za zamknięte bramy ośrodka treningowego The Citizens i zobaczyć, dlaczego Rooney, ale też choćby Andy Cole, Darren Fletcher czy Phil Neville, zdecydowali się swoje dzieciaki posłać właśnie tutaj, a nie za miedzę. Takiej szansy się nie odrzuca.

Artykuł dostępny na stronie weszlo.com

czwartek, 5 lipca 2018

Na jaki okres można podpisać kontrakt z zawodnikiem niepełnoletnim

Zawieranie umów przez kluby piłkarskie z zawodnikami niepełnoletnimi zostało uregulowane w przepisach prawa w sposób odrębny. Wynika to z tego, że zawodnicy niepełnoletni nie posiadają pełnej zdolności do czynności prawnych, a więc nie mogą samodzielnie działać w niektórych sprawach prawnych. Jedną z takich czynności prawnych jest właśnie zawieranie umów z klubami sportowymi.
Odrębności przy zawieraniu umów z zawodnikami niepełnoletnimi, jakie wprowadzają przepisy prawa, mają przede wszystkim za zadanie ochronę praw takich zawodników m.in.: w zakresie zapewnienia minimalnego wynagrodzenia czy kontynuacji nauki szkolnej.

Artykuł dostępny na stronie asystent-trenera.pl/

środa, 4 lipca 2018

Jak pomóc dziecku w podniesieniu jego umiejętności? 5 najważniejszych kroków.

To, że rodzice chcą dla swoich pociech jak najlepiej jest oczywiste. Ale co zrobić kiedy dziecku stresuje się i wątpi w swoje umiejętności, pomimo godzin spędzonych na treningach? Jak je postawić na nogi?
   Nie ma nic gorszego niż obserwować jak dziecko jest przygnębione, sfrustrowane i smutne. Wtedy rodzicowi pęka serce. Chce się coś zrobić. Ale co zrobić, jeżeli ten nastrój jest spowodowany niepowodzeniami sportowymi? Jeżeli dziecko przychodzi i mówi „tyle trenuję, tyle robię, dlaczego to nie ja wygrywam”. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak mu pomóc?

Artykuł autorstwa Aleksandry Pogorzelskiej i Pawła Habrata dostępny na stronie dzieckoisport.pl/